Oči plné jara

Je JARO!

Jaro je skvělé načasování k opečovávání svých očí.

Nevěříte? Řeknu Vám jak na to!

 

Já jsem toho v poslední době měla nějak moc. Všechno na mě začalo padat. Zařídit, vyřídit, upravit, zajistit, nastudovat, vytelefonovat, doplnit…. z jednoho do druhého a přitom mě ovládal pocit, že jsem vlastně nic nezvládla. Spoustu času jsem trávila u stolu a počítače. K čemukoliv jsem se musela přemlouvat a energii hledala na dně kyblíku.

Až mě konečně sluníčko vytáhlo na procházku. Prošla jsem si „svůj okruh“ a teprve, když jsem při cestě domů odemykala branku, jsem si uvědomila, že z procházky, kromě unavených nohou, nic nemám. Celou cestu jsem byla zahloubaná do svých myšlenek, mechanicky kráčela a přitom okolo sebe nic nevnímala.

Tak jsem si ten okruh dala ještě jednou, tentokrát odhodlaná, že si to užiju – a to jsem se divila!

Konečně jsem i viděla! Uviděla jsem jaro! Nevěděla jsem, kam se dívat dřív – všechno začalo pučet, vyrážet ze země, kvést… Hmyz bzučel ostošest, motýli třepotali křídly a ptáci zpívali, co jim hrdélka dovolila. Úplně jsem vnímala, jak se mi oči plní jarem. Jak se jarem plní každá buňka mého těla. Nádherný pocit. Únava a nechuť se začaly vytrácet.

Moje unavené oči pookřály!

Určitě jste si v poslední době na internetu všimli spousty různých návodů, jak je po zimě zapotřebí detoxikovat svoje tělo, oživit jej. Zbavit se všeho balastu, který se přes zimu v těle nashromáždil. K tomu navíc doplnit vitamíny, minerály, prostě látky, které tělu teď na jaře chybí. A to je super. Každý si může najít to, co mu vyhovuje. Protože tím, že detoxikujeme své tělo, zároveň očišťujeme i své oči. Je to moc prospěšné.

Aby ten proces byl co nejefektivnější, je zapotřebí POHYB – těla i očí! Bez něj to prostě nejde, ať se nám to líbí nebo ne. Tím, že oči rozpohybujeme a začneme je vědomě používat (ne jen bezmyšlenkovitě hledět okolo sebe, aniž vnímáme, na co se to vlastně díváme) se o to intenzivněji začínají aktivovat regenerační procesy v očích.

A jaro k tomu úplně vybízí. Je toho tolik k vidění a každý den nabízí jiný pohled, jak se všechno o překot probouzí a dere k životu. Procházka, tedy chůze, je nejideálnější pohyb, a zvláště když se jí věnujeme pravidelně, přinese nám spoustu výhod.

Vyrazte se mnou teď na procházku a hádejte, co všechno získáte. Aspoň já jsem si tou procházkou:

  zajistila dostatečnou výživu pro své meziobratlové ploténky v páteři (při 1,5-2 hodinové procházce se ploténky vyživí na celý den, úspěšně jsem tím vyvážila nadměrné zatížení páteře při sezení, kdy k výživě téměř nedochází)

  díky látkám, které jsou během chůze v těle vyplavované, se mi zlepšila nálada, cítila jsem se plná energie a chuti do života, stres a napětí začalo mizet a místo nich se objevila radost!

  aktivním pohybem jsem celé tělo zásobila kyslíkem, prokrvila jej – a tady opět platí, že nejen tělo, ale také svoje OČI!, takže mi to teď nejen lépe myslí, ale i dívá a vidí

  na procházce jsem si nasbírala jedlý plevel do salátu – ptačinec, mladé lístky pampelišky, kontryhele, řebříčku, bršlici, česnáček,  sedmikrásky (mňam, smíchala jsem všechno s nahrubo nastrouhanou čerstvou červenou řepou, ochutila a salát byl úžasný), kvítky podbělu jsem dala sušit a přidám je do směsi léčivého zimního čaje

 příjemně jsem se unavila a v noci pak spala jako mimino a moje oči spokojeně odpočívaly a nabíraly sílu pro další den

 to všechno podtrženo, sečteno mi pomáhá předcházet civilizačním chorobám, takže se mi nemoci budou vyhýbat, třeba časem může začít platit nové heslo: Chůzí k úbytku pacientů!

No a co je z mého pohledu opravdu důležité, při procházce jsem měla výbornou možnost procvičit a zaktivovat svoje po zimě zlenivělé oči.

To, že jsem je poslední dobou nejvíce používala k dívání se na blízko, jim neudělalo moc dobře. Na procházce se mi podařilo oči krásně uvolnit. Mám ráda pocit jako bych „je položila“ volně do krajiny, nejlépe když mám výhled pěkně do dálky a ten já mám nádherný.

Podrobně se způsobům aktivace očí věnuji na svých kurzech na obnovu zraku, které pořádám od května do září. Určitě Vás zvu k jeho absolvování, protože vím, že postupy opravdu fungují.

Je třeba si svoje oči hýčkat.

Přidejte se ke mně, moc ráda Vás všechno naučím a dopodrobna vysvětlím, ať si toho pro sebe odnesete co nejvíce. Hlavně ostřejší a jasnější pohled!

Ale i když jste jej třeba zatím neabsolvovali, máte spoustu možností. Co bych určitě doporučila, pokud to jen trochu jde, odložte při procházce brýle. Alespoň na nějaký čas, aby se oči mohly lépe uvolnit (podrobněji se tomu věnuji v e-booku Oči a počítač).

Když se díváte okolo sebe, neotáčejte hlavou, ale cíleně očima hledejte poutavé obrázky a bombardujte jimi svůj mozek, ať ví, že oči naplno pracují. Nepřemýšlejte nad tím, co vidíte, vnímejte svět jako obrázkovou knížku a zvědavě si jej prohlížejte a přijímejte viděné bez posuzování. Nesetrvávejte dlouho očima na jednom místě, stačí necelé 2 vteřiny k tomu, abyste zaznamenali viděné a podívejte se jinam. Přeskakujte očima z jedné zajímavosti na druhou, hlaďte očima krajinu.  Měňte vzdálenosti pohledu, směr a HLAVNĚ SI TO UŽÍVEJTE, BAVTE SE A KOCHEJTE SE KRÁSOU! A dodávám, dívejte se vědomě, ne jen mechanicky s hlavou bůhvíkde.

Pokud budete mít oči unavené, můžete je uvolnit palmingem, tedy dopřát očím tmu. Protože oči potřebují nejen světlo, ale i tmu. Jak jej provádět opět najdete detailně popsáno v e-booku Oči a počítač nebo se to můžete se mnou naživo naučit na kurzu na oči.

Navíc díky tomu, že se budete více pohybovat na přirozeném denním světle, budou si na něj oči více a více přivykat a zbavovat se případné světloplachosti. I pro zbavení se světloplachosti existují postupy, které na kurzech učím.

Kdybyste prováděli jen uvedené, obrovsky svým očím prospějete a brzy si uvědomíte změny.

Prostě,

JARO DĚLÁ OČÍM DOBŘE!

 

POJĎTE DO TOHO SE MNOU

A BUDEME SI OČI

OŽIVOVAT SPOLEČNĚ!

 

 

 

 

Hana Lacinová
Vím, že zhoršené vidění není konečná. Vím, že to jde napravit. Když jsem to dokázala já, dokážete to i vy. Kdo jsem si přečtete tady>> Pořádám kurzy na obnovu zraku, kde Vás vše potřebné naučím. Pokud máte zájem zlepšit si své oči, je tento kurz výborným prvním krokem. Více o kurzech se dozvíte tady>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  •  
  • Naučte se využívat sílu afirmací pro své oči

    V eBooku si přečtete ♥ co to vlastně afirmace je ♥ jaká pravidla je třeba dodržovat, abyste sílu své afirmace využili naplno ♥ získáte inspiraci, jak by taková afirmace pro oči mohla znít

  •  
  • Objevte tipy a návody jak omezit vliv počítače na Vaše oči

    Dovíte se: ♦ čím Vám počítač škodí ♦ proč máte oči při práci na počítači unavené ♦ co dělat, aby si Vaše oči odpočinuly ♦ proč je důležité dýchat, mrkat a být uvolněný

  • Nejnovější příspěvky