kurz péče o páteř a pohybový aparát

Na kurzu se budeme věnovat své páteři, kloubům a celému pohybovému aparátu. A to nejen z hlediska preventivní péče, ale také aktuální pomoci při problémech, kterou můžeme poskytnout především sami sobě.

Naučím Vás podrobně a pečlivě harmonizační komplex na páteř a klouby podle Borise Tichanovského (více o něm si můžete přečíst tady).

Povíme si o důležitosti hlubokého stabilizačního systému a naučíme se základním postupům a cvičením k jeho aktivaci a posílení.

Kromě páteře se zaměříme na problematiku ploché nohyvybočeného palce (halluxu). Svým nohám poskytneme cílenou hojivou péči.

Popovídáme si o prospěšnosti chůze a okolní krásnou přírodu využijeme na procházky.

Nastíníme si přehled dalších pomocných přípravků a přijde i spousta dalších informací o příčinách, psychosomatických souvislostech, výživě a dalších tématech. 

 

Doufám, že pro Vás bude program kurzu nabitý informacemi, které můžete využít v běžném denním životě.

Jak byli spokojení ti, kteří se už kurzu zúčastnili, si můžete přečíst tady.

 

Kurz je 5ti denní (4 noci), první den začínáme v podvečer, poslední den končíme obědem.

Budeme pracovat ve skupině do 12ti osob.

Pohybovat se budeme v místnosti i venku, takže doporučuji odpovídající oblečení do tepla i chladu, včetně obuvi.

  

Termíny: 6. - 10. května 2020

                  7. - 11. října 2020

(každý z termínů je samostatný kurz)

Celková cena kurzu: 7.960,- Kč

Celková cena kurzu zahrnuje:

  • ubytování a plnou penzi ve výši 3.560,- Kč
  • kurzovné ve výši 4.400,- Kč
  • zdarma pracovní skripta ke kurzu 

Celková cena kurzu nezahrnuje:

  • dopravu na kurz, ta je individuální
  • příplatek 120,- Kč/den při požadavku veganské, bezlepkové, nebo bezlaktózové stravy, celkem 480,- Kč
  • příplatek 100,- Kč/den za požadavek jednolůžkového pokoje, možné omezeně, pouze pokud to kapacita zařízení dovolí, celkem 400,- Kč

Bližší informace v přihlášce

 

Kurz bude probíhat v pošumaví v obci Střítež blízko Volyně. Ubytovaní budeme ve zrekonstruovaném Statku paní Lucie, v pokojích s vlastním sociálním zařízením. Plná penze je zajištěna. Díky paní Lucii Vám konečně můžeme po dobu kurzu nabídnout výbornou a chutnou odlehčenou stravu jak se pro ozdravný kurz sluší a patří. Případné požadavky na bezmasou stravu a dietetická omezení je nutno domlouvat předem!  

Celé zařízení je nekuřácké, kouřit se může "před branami".

Jak se do Stříteže dostanete?

Autem (GPS 49.1730078N, 13.9630933E)  nebo autobusem, zastávka je kousek od statku, kde jsme ubytovaní. (Při hledání spojení z Volyně nebo Strakonic je nutno zadat Střítež, Litochovice.) Parkování je zajištěno zdarma v prostoru návsi před penzionem.

 

 

Bližší informace ke kurzu zasílám přihlášeným zhruba 14 dnů před akcí.

 

A tím se dostávám ke zpětné vazbě a k tomu, co bych na Tvém kurzu změnil... vůbec nic. :) Poté, co jsme měli možnost bezprostředního srovnání s "kurzem" někoho jiného, můžu bez váhání říct, že jsi prostě nej. Máš všechno pečlivě promyšlené, poskládané a nachystané do nejmenších detailů, jsi na všechno poctivě připravená, máš obdivuhodné zkušenosti, a umíš s nimi skvěle pracovat a používat je. Kdybych to měl shrnout, tak Tvůj kurz byl učebnicovou ukázkou toho, jak to má vypadat, a ten ozdravný pobyt, na který jsme od Tebe jeli, byl naopak ukázkou toho, jak to vypadat nemá. :) Bylo na tom krásně vidět, že připravit takový pobytový kurz není jen tak, a hluboce před Tebou smekám, jak to dokážeš. Děkujeme.
Dan a Zdenička
Účast na kurzu pro mne nebyla neznámým zážitkem, protože jsme se s Hankou a Štěpánem již viděli na kurzu pro oči, který byl pro mne oázou nejen pro oči, ale i pro duši. Na kurz na páteř jsem se tedy těšila a jela s očekáváním nejen výborného cvičení, ale i velmi osvěžujícího odpočinku. Kurz mně nezklamal, naopak. Prostředí Statku paní Lucie je velmi příjemné, jídlo výborné, pohostinnost domácích na jedničku. Až mně bylo líto, že účastníci kurzu byli natolik disciplinovaní, že s námi neochutnali výborné víno, které měl pan domácí v nabídce :-) Samotné cvičení je logicky uspořádané, na vše je dostatek času. Večerní přednášky byly velmi zajímavé, je vidět, že Hanka ví, o čem mluví. Takže za mne opravdu jen nejlepší vzpomínky. Prostě dokonalé Velikonoce. Kurz bych doporučila všem přemýšlivým lidem, kteří už přišli na to, že je občas potřeba se zastavit a rozhlédnout se nejen kolem sebe, ale podívat se i na svá městským a pracovním tempem zhuntovaná těla a dopřát jim trochu jemné péče a pozornosti. Po lekcích v posilovně a různých aerobních cvičeních opravdu užitečná změna.
Alena Š.
Už dlouho jsem nezažil tak očistné a pohodové velikonoce jako letos s kurzem péče o páteř a pohybový aparát :) Osobně nejsem moc cvičící typ, ale skloubení příjemného prostředí, optimálně veliké skupiny a hlavně uvěřitelné lektorky Hanky mne zase "nakoplo" v naději, že se sebou mohu ještě něco dělat.
Jarda L.
Statek paní Lucie