základní kurz na obnovu zraku

Čechy - Střítež

Základní kurz je 6ti denní (5 nocí). První den začínáme v podvečer, poslední den se končí obědem.

Pracovat budeme ve skupině do 20ti osob.

Velkou část dne strávíme venku, i za nepříznivého počasí. Doporučuji vybavit se dostatečným a hlavně pohodlným oblečením a botami pro pobyt venku v přírodě. Je dobré počítat s deštěm, chladem i plným sluncem. Pohybujeme se pomalou chůzí v nenáročném terénu, procházky jsou v rozsahu do 4 km, spíše méně. Cvičení v chůzi střídáme se zastaveními, kdy cvičíme na místě. Náplň kurzu je velmi rozmanitá, ale vždy zaměřená na práci s očima.

Na kurz nejsou vhodné kontaktní čočky! 

Pokud máte slabší brýle, je dobré si je vzít s sebou na cestu zpět domů  :)

Další informace o kurzu a jak byli lidé s kurzem spokojení najdete na těchto odkazech o kurzuden na kurzu, ohlasy účastníků.

Termín: 8. - 13. září 2020

Celková cena kurzu: 9.950,- Kč

Celková cena kurzu zahrnuje:

  • ubytování a plnou penzi ve výši 4.450,- Kč
  • kurzovné ve výši 5.500,- Kč
  • zdarma pracovní skripta ke kurzu + audionahrávku cvičení na oči

Celková cena kurzu nezahrnuje:

  • dopravu na kurz, ta je individuální
  • příplatek 120,- Kč/den při požadavku veganské, bezlepkové, nebo bezlaktózové stravy, celkem 600,- Kč
  • příplatek 100,- Kč/den za požadavek jednolůžkového pokoje, možné omezeně, pouze pokud to kapacita zařízení dovolí, celkem 500,- Kč

Bližší informace v přihlášce

 

Kurz bude probíhat v pošumaví v obci Střítež blízko Volyně. Ubytováni budeme v rodinném penzionu Statku paní Lucie, v pokojích s vlastním sociálním zařízením. Plná penze je zajištěna. Díky kuchařskému nadání paní Lucie Vám můžeme po dobu kurzu nabídnout výbornou a chutnou odlehčenou stravu. Případné požadavky na bezmasou stravu a jiná dietetická omezení je nutno domlouvat předem! 

Celé zařízení je nekuřácké, kouřit se může "před branami".

Jak se do Stříteže dostanete?

Autem (GPS 49.1730078N, 13.9630933E)  nebo autobusem, zastávka je kousek od statku, kde jsme ubytovaní. (Při hledání spojení z Volyně nebo Strakonic je nutno zadat Střítež, Litochovice.) Parkování je zajištěno zdarma.

 

 

Bližší informace ke kurzu týkající se vybavení a cesty zasílám přihlášeným zhruba 14 dnů před akcí.

 

Kurz na obnovu zraku pro mě byl takovým startovacím podnětem a ukázal mi, že má smysl na vylepšení zraku zapracovat, že to opravdu jde, teď jen vydržet! A že to není jednoduché, to během těch třech týdnů, které uplynuly od absolvování kurzu, „vidím na vlastní oči“!!! Líbilo se mi přátelské prostředí na statku paní Lucie i ta naše skupinka, kde se sešli lidi, kteří se o něco opravdu snažili…. Všem váhajícím a nerozhodným mohu jen doporučit :)
Dana KrásováŘež u Prahy
Celkově se mi kurz moc líbil a splnil moje očekávání. Koncepce kurzu je navržená tak, že se postupně přidávají další způsoby cvičení, takže jsme měli možnost si cviky zapamatovat a zároveň se nenudili. Příjemně mě překvapil i rozsah poskytnutých informací ohledně fungování očí i celkového těla. Vlivem procvičování očí už během kurzu zmizel můj problém s rozostřeným viděním po probuzení, na zlepšení krátkozrakosti pracuji. Rozhodně doporučuji všem, kdo chtějí udělat pro sebe něco pozitivního. Teprve doma mi došlo, jak pravdivé bylo tvoje doporučení co nejvíc si kurz užít, protože v běžném provozu už se čas hůř hledá. A všímám si, jak významně ovlivňuje zrak nejen únava, ale i běžný stres, pocit, že je člověk pod tlakem a něco musí... Taky zůstat delší dobu myšlenkami v přítomnosti a soustředit se, není pro mě právě jednoduché - na kurzu jsem si to více uvědomila a pracuju na zlepšení, takže díky za vše a krásné léto.
Hanka z jižních Čech
Statek paní Lucie