kurz na obnovu zraku pro pokročilé

Morava - Rusava

Doporučujeme jej pro absolventy, kteří absolvovali náš kurz nejpozději v roce 2015. 

Je to z toho důvodu, že každý ročník je bohatší o další poznatky a cvičení a pro dřívější ročníky by bylo novinek příliš mnoho, takže by se mohla vytrácet výhoda kurzu pro pokročilé. Tedy, že budeme především opakovat a ne vše nově vysvětlovat. Základy už máme za sebou. I když určitě budou zařazeny další nové poznatky, které jsme získali. 

Rádi bychom, aby bylo více času si oči pořádně protrénovat a „restartovat,“ prostě se zase poposunout někam dál. 

Kurz není určen pro nováčky.

 

Jak už víte, budeme hodně venku, i za nepříznivého počasí. Doporučujeme tedy vybavit se dostatečným a hlavně pohodlným oblečením a botami pro pobyt venku v přírodě. Je dobré počítat s deštěm, chladem i plným sluncem. Pohybujeme se pomalou chůzí v nenáročném terénu, procházky jsou v rozsahu do 4 km, spíše méně. Cvičení v chůzi střídáme se zastaveními, kdy cvičíme na místě. Náplň kurzu je velmi rozmanitá, ale vždy zaměřená na práci s očima.

Na kurz nejsou vhodné kontaktní čočky! 

Pokud máte slabší brýle, je dobré si je vzít s sebou na cestu zpět domů  :)

 

Termín: 19. - 24. května 2020

Celková cena kurzu: 9.500,- Kč

Celková cena kurzu zahrnuje:

  • ubytování a plnou penzi ve výši 4.000,- Kč, cena za ubytování a stravování je nedílnou součástí celkové ceny kurzu
  • kurzovné ve výši 5.500,- Kč
  • zdarma pracovní skripta ke kurzu + audionahrávku cvičení na oči

Celková cena kurzu nezahrnuje:

  • dopravu na kurz, ta je individuální
  • příplatek 120,- Kč/den při požadavku veganské, bezlepkové, nebo bezlaktózové stravy, celkem 600,- Kč
  • příplatek 100,- Kč/den za požadavek jednolůžkového pokoje,  celkem 500,- Kč

Bližší informace v přihlášce

 

 

Kurz bude probíhat v místě se specifickou atmosférou, v kulturním centru ONENESS o.p.s. Rusava v oblasti Hostýnských vrchů. 

Ubytováni budeme ve dvoulůžkových pokojích. Všechny pokoje jsou vybaveny umyvadlem s teplou a studenou vodou. Zařízeny jsou v jednoduchém a útulném stylu. Nové sociální zařízení je na patře, pro dámy i pány samozřejmě odděleně. 

Plná penze je zajištěna formou odlehčené vegetariánské stravy. Případné další požadavky na bezlepkovou, bezlaktózovou stravu a jiná dietetická omezení je nutno domlouvat předem!  

Jak se do centra dostanete? Autem, autobusem i vlakem. Podrobněji popsanou cestu najdete, když tady kliknete

 

Bližší informace ke kurzu týkající se vybavení a cesty zasíláme přihlášeným zhruba 14 dnů před akcí.

 

Kurzu jsem se jela účastnit s vírou ve zlepšení, ale zároveň kdesi hlouběji smířená s tím, že "už mi stejně není pomoci". A pak jsem zjistila, že není nic, čemu nemůže být napomoženo! Přestože měl každý ze skupiny plné ruce práce sám se sebou, vnímala jsem všechny účastníky jako nesmírnou oporu a jejich energii jako motivaci. Mám pocit, že jsem získala nový a lidštější pohled na svět, na kterém jsem se doteď jen plácala, dívala se kolem sebe přes silné brýle, a neviděla vlastně ale vůbec nic. Takové to pořekadlo, že oči jsou oknem do duše, vážně dává smysl. Nejvíc mě fascinovalo, že se mi zrak vyjasnil během dopoledne posledního dne, těsně před závěrem kurzu. Připadá mi to jako malý (velký) zázrak a ještě teď se divím. Všechno bylo skvělé a všichni by zasloužili vyznamenání. Jsem vděčná za příležitost, která se mi zde naskytla. Tisíceré díky všem.
Anička